Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Życie klubowe » Działalność » działalność prospołeczna
W sobotnie popołudnie 15 marca 2014 r. odbyło się pierwsze spotkanie kandydatek do nowego Klubu Lions w Olsztynie.Będzie... więcej
15/03/2014
W czwartek 15 października 2009 roku w sali konferencyjnej Domu Lekarza w Olsztynie odbył się uroczysty... więcej
15/10/2009
Lions Club w Olsztynie w dniu 21 czerwca 2009 r. zorganizował piknik połączony ze spływem po rzece Marózka. Spotkanie w... więcej
02/07/2009
Dnia 02 kwietnia 2009 r. przed oficjalnym zebraniem czlonków LC Olsztyn zorganizowane zostalo spotkanie z kandydatami do... więcej
02/04/2009
Po raz pierwszy w historii olsztyńskiego Lions Club, klubowicze wraz z zaproszonymi Gośćmi udali się na wyjazd... więcej
16/12/2007
W sobotę 6 października 2007 r. od godziny 13 na rancho ATAMAN nad urokliwym jeziorem Żbik, zjechaliśmy się wraz naszymi... więcej
06/10/2007

O uśmiech dzieci

Jak co roku członkowie LC Olsztyn zadbali o odrobinę uśmiechu dzieci z Domu Dziecka w Gryźlinach. Tym razem dopomogli nam w tym panowie Adam Karpiński i Łukasz Kuźmiński z firmy Motointegrator Flota oraz Adam Dryja z firmy Enea. Panowie ci ufundowali profesjonalną konsolę XBOX one z zestawem akcesoriów gier i rocznym abonamentem oraz nowy router LTE również z abonamentem (o łącznej wartości ok. 4,5 tys. zł).
Uroczystość wręczenia upominków odbyła się 17 czerwca 2015 r. w obecności w/w ofiarodawców, Prezydenta LC Olsztyn, Pani Dyrektor Domu Dziecka, dzieci i wychowawcy, który będzie czuwał, aby wspomniane prezenty nie odciągały młodzieży od nauki i nie miały negatywnego wpływu na oceny kończącego się roku szkolnego.

Jerzy Żarkiewicz
LC Olsztyn

5 lat działań Klubu

Działalność w kadencji 2005/2006

Dzieciom z porażeniem mózgowym '1995

Wręczenie stypendiów uczniom Liceum Plastycznego w Olsztynie

Udana licytacja obrazów i innych przedmiotów podczas dorocznego Balu Karnawałowego Lions Club Olsztyn, pozwoliła naszemu klubowi ufundować stypendia dla zdolnej młodzieży, ale borykającej się z problemami finansowymi.
Jedną z placówek, którą postanowiliśmy wspomóc jest Państwowe Liceum Plastyczne w Olsztynie.
Nasza inicjatywa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem zarówno władz szkoły jak i uczniów. Efektem tego była wystawa prac wykonanych przez młodych plastyków. Zdjęcia, rzeźby, rysunek, akwarele stały się jednym z kryteriów przyznania czterech stypendiów i kilku wyróżnień.
W czerwcu dla uczniów liceum plastycznego zorganizowaliśmy również plener malarski w miejscowości Pluski. Namalowane podczas tego spotkania obrazy zostaną w przyszłości wystawione na aukcji, a uzyskane środki posłużą kontynuowaniu szlachetnej działalności Klubu.
Mamy nadzieję, że nasze inicjatywy zainspirują młodzież tej szkoły do działania i przybliży im ideę niesioną przez Lions Club "Służymy".